Informacje o produkcie

MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU GL-PRO-2-FAZ

Producent: PRODIG TECH

Dostępność: Towar stale dostępny

Cena: 470,84 zł z VAT

Ilość

MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU GL-PRO-2-FAZ
MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU GL-PRO-2-FAZ MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU GL-PRO-2-FAZ MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU GL-PRO-2-FAZ MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU GL-PRO-2-FAZ

Opis produktu

Mierniki serii GL-PRO są rozwiązaniami opartymi na nowoczesnych 32-bitowych procesorach. Dzięki temu otrzymano szybki i dokładny pomiar realizowany za pomocą 12-bitowego przetwornika.

W miernikach zastosowano nowatorską konstrukcję sondy pomiarowej, która umożliwia pomiar punktowy na materiałach ferromagnetycznych i niemagnetycznych automatycznie rozpoznając badany materiał oraz informując na wyświetlaczu o rodzaju materiału. Sonda zakończona jest tzw. kulką.

Cechą wyróżniającą mierniki serii GL-PRO jest automatyczne rozpoznawanie materiału i czy blacha ferromagnetyczna jest pokryta warstwą cynku lub czy jest nieocynkowana. Ma to duże znaczenie podczas pomiaru na samochodzie – ujawni nam to, które elementy karoserii były wymienione na tańsze nieocynkowane. Sonda została całkowicie przez nas opracowana.
System kalibracji umożliwia szybką kalibrację za pomocą przycisku bez konieczności przykładania miernika do wzorców pomiarowych. Istnieje również możliwość kalibracji na wzorcach.

Mierniki posiadają kolorowy, czytelny wyświetlacz LCD o przekątnej 1,8 cala, na którym wyświetlany jest aktualny pomiar, statystyka pomiarów oraz wszystkie niezbędne funkcje. Obsługa odbywa się za pomocą 4-przyciskowej klawiatury oraz dodatkowego spustu, którego naciśnięcie powoduje podświetlenie miejsca pomiarowego.
Miernik umożliwia automatyczne wykrycie blachy stalowej ocynkowanej. Wykrywanie następuje do grubości lakieru + grubość ocynku równej około 550um.
Ułatwia to ocenę samochodu, ponieważ często zastępuje się całe uszkodzone elementy zamiennikami nieocynkowanymi.
Uwaga! Zdarzają się przypadki, że miernik nie wykrył cynku na blasze stalowej zastosowanej w zamienniku pomimo deklaracji producenta zamiennika, że blacha jest galwanizowana.Na takim samym elemencie ale oryginalnym ocynk został wykryty. Jest to dodatkowa zaleta miernika, ponieważ łatwiej wykryć auto powypadkowe.

Podstawowe cechy przyrządu:
– zakres pomiarowy 0-2000um (dla wersji rozbudowanych planowany większy zakres);
– rozdzielczość pomiaru 1um Fe, 5um Al (dla wersji rozbudowanych rozdzielczość pomiaru do 0,1um);
– sonda punktowa zakończona kulką, sprężysta;
– automatyczne rozpoznawanie badanego podłoża (aluminium, stal, stal ocynkowana);
– wyświetlenie na wyświetlaczu o rodzaju podłoża (aluminium, stal, stal ocynkowana);
– pamięć: 960 pomiarów (w wersjach rozbudowanych kilka tysięcy pomiarów z podziałem na banki np. dla każdego samochodu);
– statystyka pomiarów wyświetlana na wyświetlaczu: (max, min, średnia, poprzedni pomiar, ilość pomiarów);
– funkcja HOLD;
– graficzny kolorowy asystent pomiaru pozwalający interpretować pomiary na samochodach;
– sygnalizacja dźwiękowa;– podświetlanie LED badanego obszaru;
–szybka kalibracja za pomocą przycisku bez użycia wzorców oraz możliwość kalibracji na wzorcach;
– zasilanie: 2 x bateria alkaiczna AA;
Gwarancja oraz dokładna instrukcja obsługi.

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator