Informacje o produkcie

SPRĘŻARKA ŚRUBOWA APS BASIC COMBI 7,5

Dostępność: Towar dostępny na zamówienie

Cena: 18 298,78 zł z VAT

Ilość

SPRĘŻARKA ŚRUBOWA APS BASIC COMBI 7,5
SPRĘŻARKA ŚRUBOWA APS BASIC COMBI 7,5 SPRĘŻARKA ŚRUBOWA APS BASIC COMBI 7,5

Opis produktu

Sprężarka śrubowa APS COMBI BASIC typ 7,5.

Wersja osadzona na zbiorniku 200 litrowym bez osuszacza ziębniczego APS-BASIC COMBI.
Model sprężarki AIRPRESS serii APS-BASIC COMBI osadzony na zbiorniku jest idealnym rozwiązaniem w przypadku konieczności pracy przy bardzo niskim poziomie głośności.
Normy EURO-CE; Pełna dokumentacja Urzędu Dozoru Technicznego

Nowoczesna technologia
Możliwość rozbudowy sprężarki (jednolitość budowy) została uzyskana dzięki połączeniu nowoczesnych technologii budowy wykorzystanych w sprężarkach tłokowych i śrubowych.

Wysokie osiągi
Nowoczesny moduł śrubowy z grupy Atlas Copco model C55, jak i wysokiej klasy elementy sprężarki gwarantują większą niezawodność i żywotność urządzenia.

Minimalne zużycie
Sprężarka została tak zaprojektowana by pobierać tylko i wyłącznie wymaganą ilość energii koniecznej do wykonania swojej pracy.

Niezawodność
Technologia przemysłowa zastosowana w modelach sprężarek AIRPRESS serii APK-BASIC umożliwia stały tryb pracy.

Niski poziom głośności
Poziom głośności w granicach 63-65 dB(A) dzięki któremu istnieje możliwość zastosowania sprężarki bezpośrednio w miejscu pracy.

Niskie wibracje
Obroty modułu śrubowego oraz utrzymanie równowagi pomiędzy poszczególnymi elementami całkowicie niwelują wibracje urządzenia.

Bezpieczeństwo
Na bezpieczeństwo w kompresorach marki AIRPRESS ma bezpośredni wpływ niski poziom napięcia zastosowany w instalacji wewnętrznej kompresora, a także termiczny wyłącznik silnika elektrycznego.

Małe wymiary
Niewielkie rozmiary sprężarki umożliwiają umiejscowienie kompresora nawet w małych pomieszczeniach.

Ułatwienie prac serwisowych
Innowacyjny projekt sprężarki, wysoka jakość komponentów, precyzja wykonania sprężarki oraz łatwy dostęp do serwisowanych elementów znacznie poprawia sprawność i ekonomiczność dokonywanych przeglądów.

Wydajność powietrza
Większa wydajność modułu śrubowego oraz sprężarki pozwalają na sprężenie nawet do 95% zassanego powietrza.

Jakość powietrza

Wysokiej jakości filtr powietrza umożliwiający lepszą filtrację, a tym samym znaczną poprawę jakości powietrza na wylocie urządzenia. Do głównych zalet sprężarek AIRPRESS należy zaliczyć małą zawartość oleju w sprężonym powietrzu, niską temperaturę podczas pracy sprężarki, a przede wszystkim stałą wartość ciśnienia sprężanego powietrza.

Nowoczesne rozwiązania:
1. Wysokowydajna chłodnica olejowa w obudowie aluminiowej.
2. Separator powietrza / oleju o dużej wydajności zapewnia najlepsze rozdzielanie oleju od sprężonego powietrza.
3.Tablica z panelem sterowania wyposażona w m.in..:
- główny wyłącznik zasilania
- licznik przepracowanych godzin
- wewnętrzne zabezpieczenie termiczne znajdujące się w wyłączniku głównym
4. Zbiornik oleju z umiejscowionym na nim wskaźnikiem poziomu oleju.
5.Elegancka obudowa sprężarki wykonana ze stali, pomalowana i pokryta od wewnątrz materiałami wygłuszającymi.
6. Wysokociśnieniowy wąż zbrojony umożliwiający pracę sprężarki zarówno przy wysokim ciśnieniu jak i ciągłych drganiach wewnętrznych (giętkość i wytrzymałość).
7. Filtr ssawny.
8. Zespół zassawny wyposażony w regulator ssania, regulator biegu jałowego oraz zawór spustowy w celu uniknięcia nadmiaru oleju w wypadku ewentualnego lub nagłego zatrzymania urządzenia w momencie pracy.
9. Filtr oleju zapewniający zatrzymanie ewentualnych cząstek stałych oraz zawiesin oleju.
10. Wysokiej klasy moduł śrubowy z grupy Atlas Copco model C40 wyposażony w dwie asymetryczne śruby gwarantujące:
- maksymalne wykorzystanie oraz wydajność w każdym trybie pracy sprężarki
- niski poziom głośności
- niski poziom zużycia powietrza
- niski poziom obrotów
- długą żywotność
11. Wysokowydajny układ połączenia silnika z blokiem śrubowym za pomocą pasów klinowych z systemem samowentylacji.
12. Asynchroniczny, trójfazowy silnik elektryczny o klasie izolacji IP 55 wyposażony w koło wielopasowe i układ samoczynnie naciągający pasy.
13. Wysokowydajny wentylator wytwarzający strumieñ powietrza, który w sposób idealny chłodzi wnętrze sprężarki.
14. Podstawa antywibracyjna zapewniająca minimalizację drgań urządzenia w trakcie pracy

Sterowanie i kontrola

Sprężarki AIRPRESS serii APS-BASIC zostały wyposażone w prosty w obsłudze panel sterowania z wbudowanym licznikiem przepracowanych godzin.

- umożliwia wyłączenie sprężarki podczas pracy w wypadku niebezpieczeństwa
- umożliwia wyświetlanie informacji o aktualnym stanie ilości przepracowanych przez urządzenie roboczogodzin
- połączony z systemem zabezpieczenia termicznego*
* W przypadku załączenia się zabezpieczenia termicznego znajdującego się w wyłączniku głównym na skutek np. złego kierunku obrotów silnika, sprężarkę należy wyłączyć za pomocą wyłącznika głównego, a następnie po upływie 60 sekund ponownie włączyć.
Zastosowana w sprężarkach AIRPRESS technologia rozruchu gwiazda-trójkąt (modele 5,5 i 7,5 KM) pozwala na uzyskanie bardzo dużego ograniczenia kosztów energii elektrycznej, co w połączeniu z wyjątkowo trwałymi komponentami umożliwia redukcję do minimum kosztów eksploatacyjnych sprężarki **


** Automatyczny system rozruchu gwiazda-trójkąt Uzwojenie silnika w pierwszej fazie łączy się w gwiazdę, a po osiągnięciu pewnej prędkości obrotowej - w trójkąt. Przy połączeniu w gwiazdę silnik elektryczny sprężarki pobiera z sieci 3 razy mniejszy prąd niż przy rozruchu bezpośrednim. Trzy razy mniejszy jest również moment rozruchowy, gdyż moment obrotowy jest proporcjonalny do kwadratu napięcia fazowego.Dodatkowo: Oszczędność energii elektrycznej w sprężarkach AIRPRESS serii APS-BASIC uzyskiwana jest poprzez jej wyjątkową, a zarazem bardzo prostą zasadę działania. Urządzenie spręża powietrze do momentu osiągnięcia ciśnienia maksymalnego, po czym wyłącza się. Ponowny rozruch sprężarki następuje w momencie gdy ciśnienie w zbiorniku przekroczy zadany minimalny poziom.

Dodatkowe zalety

Wyjątkowo cicha i przyjemna praca, oraz minimalne wibracje sprężarki. Sprężarki AIRPRESS serii APS-BASIC oraz APS-MAXI charakteryzują się bardzo niskim poziomem hałasu. Przedział w granicach od 61 do 64 dB jest najlepszym wynikiem w naszej branży na rynku. Ponadto kompresor został zaprojektowany ten sposób, iż problem wibracji udało się sprowadzić do minimum. Urządzenia są na tyle stabilne, że nie wymagają specjalnych fundamentów, czy też mocowań.

Sprężarka AIRPRESS serii APS-BASIC to urządzenie całkowicie monitorujące wszelkie nieprawidłowości wykluczając jakiekolwiek ryzyko pracy. Urządzenia serii BASIC cechują się bardzo dużą wydajnością w stosunku do mocy zainstalowanej, a tym samym bardzo małym zużyciem energii elektrycznej. Sprężarka serii BASIC wyposażona jest w komponenty najwyższej światowej klasy: - najwyższej klasy moduł śrubowy
- zbiornik powietrza o pojemności 200 litrów
- osuszacz ziębniczy serii APX


Minimum obsługi serwisowej, kosztów i czasu Kompresory AIRPRESS charakteryzują się przede wszystkim długą żywotnością, przy jednoczesnym wydłużonym czasie między przeglądami. Usytuowanie elementów podlegających wymianie okresowej ułatwia prowadzenie czynności serwisowych minimalizując czas obsługi. W celu ułatwienia kontroli stanu oleju na płycie czołowej kompresora umieszczono wskaźnik jego poziomu.

Wszystkie sprężarki śrubowe serii AIRPRESS APS BASIC COMBI objęte są programem AIRPRESS ASSISTANCE

Dane techniczne:

- Moc silnika (HP/kW) - 7,5/5,5
- Poziom hałasu dB(A) - 64
- Wydajność (l./min.) -600
- Max. ciśnienie (bar) - 10
- Przyłącze 1/2\"
- Napięcie zasilania (V) - 400
- Pełna dokumentacja dla UDT

GWARANCJA 2 LATA

CZAS OCZEKIWANIA NA REALIZACJĘ ZAMÓWIENIA 4-5 TYGODNI

Zapytaj o szczegóły
Imię i nazwisko:
E-mail:
Telefon:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator